Hokejová extraliga pokračovala zápasmi 16. kola

28.10.2011 Celý región

BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) - Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 16. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 15. Houdek (Troliga) - 17. Lušňák (Kloz), 26. Lušňák, 28. Vyrúbalík (Šmach, Pálffy), 42. Vyrúbalík (R. Školiak, Pálffy)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Róbert Huna (Žilina) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Zvrškovec, 1363 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Niník, Houdek - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - Kubiš, Linet, Stupka
Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, Kloz, Jaborník, Magušin, Gula, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obrdžálek, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - Holovič, T. Mikúš, J. Jurík

I.tretina
Prvú strelu vyslal v 2. min domáci Sýkora, ale minul Lakosilovu pravú žŕdku. Góly napokon padali až v záverečnej fáze úvodnej tretiny. Najprv v 15. min domáci obranca Houdek od modrej mieril presne - 1:0. Žilinčania sa však tešili iba niečo vyše minúty, Lušňák totiž spoza bránky zasunul puk za Lacov chrbát - 1:1.

II. tretina
Ten istý hráč v 26. min dostal hostí do vedenia. O dve minúty Skaličania využili vylúčenie domáceho Stupku, obranca Vyrúbalík tečoval strelu Šmacha - 1:3. Následne Žilinčania nezužitkovali svoju početnú prevahu.

III.tretina
Hneď v úvode tretej tretiny Záhoráci zvýšili svoj náskok - strelecky disponovaný Vyrúbalík dal na 4:1. Príležitostí na zmenu skóre potom mali Pálffy a Višňovský na strane Skalice, z domácich sa dvakrát mohol do streleckej listiny zapísať Róbert Huna po spolupráci so svojím bratom Richardom, ale skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s výsledkom. Skalica nás prevýšila v premieňaní šancí, platili sme za každú chybičku. Inkasovali sme kuriózny lacný druhý gól a v celej druhej tretine bola Skalica lepšia. V tretej to z našej strany bolo lepšie, mali sme viac striel a príležitostí, ktoré ak by sme využili, mohli sme sa vrátiť späť do zápasu. Žiaľ, neboli sme efektívni v koncovke, musíme na tom popracovať."

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Vstup do prvej tretiny sme mali dobrý. V druhej tretine sme zvýšili pohyb, vychádzali nám kombinácie a strelili sme dva góly. V tretej sme kontrolovali výsledok, ale urobili sme aj chyby, ktoré mohol súper potrestať. Podržal nás brankár Lakosil a som rád, že sa nám podarilo získať tri body."

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 8. Zigo (Kurali) - 5. Sojčík (O. Mikula, M. Filo), 10. R. Tvrdoň (J. Gašparovič, Hlubuček), 29. Tybor (E. Bednár, Hiadlovský)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - J. Tvrdoň, Kacej, 1358 divákov

Orange 20: Riečický - Luža, Trška, Macejko, Kurali, Bagin, Šedivý, Nechala, Bajaník - Matoušek, Šimčák, Hinďoš - Bubela, Zigo, Bene - D. Hudec, Fujerík, Ďaloga - Ihnaťo, Lamper
Trenčín: Hiadlovský - Bolf, Gabriš, Hlubuček, Trefný, Martin Chovan, E. Bednár, J. Bendík, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, M. Filo - Radulay, P. Kopecký, Koložváry

Už v 5. min Sojčík v páde pred bránkou dorazil Filovu strelu a prekonal Riečického - 0:1. V 8. min domáci mladíci využili presilovku. Kurali od modrej nahodil puk smerom na bránku a Zigo jeho strelu tečoval, na čo Hiadlovský nedokázala zareagovať - 1:1.

O dve minúty Tvrdoň dostal prihrávku od Gašparoviča, prenikol pred bránku, jednou rukou len "sekol" po puku a ten na všeobecné prekvapenie skončil za Riečického chrbtom - 1:2. Aj Trenčania využili v tomto zápase presilovku, a to v 29. min: k Tyborovi sa odrazil puk medzi kruhy a ten z dobrej pozície prekonal Riečického - 1:3.

V tretej tretine už Dukla len udržiavala svoj náskok.

Hlasy:
Anton Tomko (tréner HK Orange 20): "Chlapci dobre korčuľovali, hrali perfektne v systéme. Škoda prvých dvoch pre nás nešťastných gólov. V druhej tretine sme zlepšili pohyb, vyrovnali sme počet striel. Mali sme šance dostať sa na 2:2 a súpera ešte viac potrápiť. V oslabení sme však inkasovali tretí gól a už to bolo pre nás dosť náročné. Oproti predchádzajúcim zápasom sme však prediedli zlepšenie."

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Od úvodu sme sa snažili byť aktívni. Vieme, že zápasy s ´dvadsiatkou´ bývajú nepríjemné, ťažko sa presadzujeme do ich organizovanej obrany. Nakoniec sa nám to podarilo a sme radi zo zisku troch bodov."

HK AutoFinance Poprad - HC'05 Banská Bystrica 4:5 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
Góly: 18. A. Novotný (R. Suchý, Škovira), 38. Kraft, 49. S. Takáč (Hult), 55. Kuľha (Hult) - 14. B. Bendík (Kubka), 33. Tománek (Jokila, Kútny), 43. T. Hričina (Marcinek, Heizer), 57. T. Hričina (Huba, Cebák), 61. J. Sýkora (Jokila)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Kokavec a Tománek (obaja Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - M. Junek, P. Šefčík, 1429 divákov

Poprad: Fedor - R. Suchý, A. Novotný, D. Brejčák, Fabian, Hellström, M. Šterbák, Kramár - Škovira, Vaic, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, P. Svitana - S. Takáč, Hult, Gellerstedt - Paločko, Kraft, Homa
Banská Bystrica: Kostúr - Kolba, Haverinen, Bambúch, Cuník, Cebák, Paľov, Kubka, Huba - Kútny, Jokila, Tománek - J. Sýkora, Češík, Kristoffersson - T. Hričina, Heizer, Marcinek - M. Kokavec, Petro, B. Bendík

I. tretina
Sprava: Hráč Popradu Daniel Brejčák a brankár B. Bystrice Matúš Kostúr počas zápasu 16. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK AutoFinance Poprad - HC'05 Banská Bystrica. Poprad, 28. október 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Prevahu mali od úvodu prekvapivo na svojich hokejkách hostia, ktorí sa však borili s neefektívnou koncovkou. Poprad mohol ťažiť z protiútokov: v 7. min sa v dobrej šanci ocitol Svitana, neúspešne vystrelil Novotný, neskôr Kroták reklamoval podrazenie od bystrického gólmana Kostúra. Hostia napokon pretavili svoju prevahu aj do gólu. Krídelník štvrtého útoku Bendík poľahky prekorčuľoval Suchého a pomedzi Fedorove betóny skóroval. Popradčanov nevytrhol z letargie ani inkasovaný gól, ale napokon im dve minúty pred sirénou vyšiel signál po vhadzovaní a Novotný prestrelil všetko, čo stálo v ceste - 1:1.

II. tretina
Druhé dejstvo otvorila početná výhoda popradských "kamzíkov". Od modrej pálil Suchý, no Kostúr bol pozorný. V dobrej pozícii medzi kruhmi sa vzápätí ocitol Takáč, ale z bekhendu si nepočínal dostatočne razantne. V 24. min neodpálil puk Kramár a Jokila takmer poslal "baranov" do vedenia. V polovici stretnutia dostal ideálnu prihrávku na útočnú modrú Kuľha, jeho nájazd však stroskotal na Kostúrovi. Stav na svetelnej tabuli odpovedal obrazu hry a oba tímy sa snažili dostať do vedenia. Podarilo sa to napokon hosťom. Jokila prihrávkou cez pásmo našiel Tománka a ten prekonal Fedora - 1:2. Domáci odpovedali znovu dve minútky pred koncom tretiny, tentoraz sa presadil Kraft, ktorý strelil svoj druhý gól v sezóne.

III. tretina
Vyrovnaný stav dlho nevydržal. V 43. minúte Fedor iba vyrazil Heizerovu i Marcinkovu strelu, ale na Hričinu z ďalšej dorážky už bol prikrátky. Hostia po góle mali hru jasne vo svojej réžií, ale predsa zaváhali a dovolili popradskému mladíckemu štvrtému útoku vyrovnať - z gólu sa radoval Takáč. Modro-bieli vycítili šancu a chceli sa hneď ujať aj vedenia, šance Kuľhu, či Škoviru však zostali nepremenené. Keď sa už zdalo, že sa bude predlžovať, Kostúrovi vypadla z lapačky Hultova strela a Kuľha namieril do poloprázdnej bránky - 4:3. Bystričania však znenazdajky odpovedali druhým Hričinovým gólom a znova bolo vyrovnané.

Predĺženie
Po 45 sekundách predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Banskú Bystricu po chybe popradskej obrany Sýkora.

HC Košice - MHC Mountfield Martin 5:4 (3:1, 0:1, 2:2)
Góly: 8. Michel Miklík (Gron), 13. Pašek z trestného strieľania, 16. Zálešák (Dravecký) 55. Pašek (E. Piatak, Šeda), 60. J. Tabaček (P. Bartoš) - 7. Mir. Ižvolt (Macejka, Važan), 35. Brcko (Macejka), 50. Važan (Markovič, Galamboš), 60. Važan (Galamboš)
Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Novák, Korba, 5262 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, M. Grman, M. Biro, Šeda - Fabuš, Vorel, Matúš Chovan - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, Gron, Jenčík - Pašek, E. Piatak, Marcel Haščák

Martin: M. Šimko (13. Dzubina - len na trestné strieľanie) - Zukal, L. Kozák, Perniš, Brcko, Tupý, Obuch, M. Danko, Themár - J. Markovič, Galamboš, Važan - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Mir. Ižvolt, Sobota

HKm Zvolen - HK Nitra 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. L. Jurík (J. Mucha), rozhodujúci sam. nájazd: Marek Slovák - 8. T. Chrenko (Podstavek, S. Saliji)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Snášel, Robenský , 1802 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, P. Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - M. Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Puliš, Zuzin

Nitra: Penker - Arvay, M. Hruška, Rais, Ďurák, M. Bača, J. Polák, Trávniček - Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - M. Mašlonka, T. Hrnka, G. Saliji - L. Klíma, Uhnák, Kluka